Výsledek soutěže o nejlepší fejeton ve školním časopise


   V roce 2007 vyhlásil Nadační fond Josefa Luxe pro oblast mediální výchovy soutěž o nejlepší fejeton ve školním časopise, tentokrát tematicky zaměřenou. Téma znělo „Když jsem si dnes přečetl noviny, napadlo mne…“ Věta pouze uvozovala téma, nemusela být ve fejetonu obsažena, fejeton měl být zaměřen na reflexi mediálních výstupů.
   Soutěž obeslaly pouze dvě školy s celkem čtyřmi soutěžními příspěvky: Základní a mateřská škola ve Frenštátu pod Radhoštěm, Tyršova 913, okr. Nový Jičín, kde vychází školní časopis Druhé patro, poslala tři příspěvky – fejeton Dobrou noc od Martina Ondráše, Mlékárny porazily orly od Anety Andrlové a fejeton SMS od Sabiny Tománkové. Druhou přihlášenou školou bylo gymnázium Valašské Klobouky, Komenského 60. Přihlásilo do soutěže fejeton Kristýny Jarošové Nikoho nešikanuješ? Nejsi normální.
   V kategorii středních škol tak mohl soutěžit jediný příspěvek, v kategorii základních škol tři příspěvky, ale z jediné školy. Nadační fond Josefa Luxe se proto vzhledem k obtížné porovnatelnost příspěvků a jejich nízkému počtu rozhodl, že v letošním roce ceny neudělí a do budoucna bude uvažovat o jiných způsobech podpory mediální výchovy.

Eva Rolečková
Členka Správní rady NFJL
s odpovědností za mediální výchovu


   


Tyto stránky jsou sponzorovány firmou Active 24

Active 24